چرم و زيور آلات
چرم و زيور آلات

اين مدل چرم ، در واقع نوعي چرم مراكشي مي باشد . امروزه اين نوع چرمها را از پوست اسب با كيفيت مرغوب به روش پوست پيرايي گياهي ساخت ميكنند . اين نوع چرم‌ها را از روي داخلي پرداخت مي كنند . چرم ايجاد شده مضاعف محكم و همينطور ضد آب هست . از اين چرم ، در توليد كفش‌هاي مردانه مرغوب به كارگيري مي گردد .

كيف زنانه

چرم
روسي
از چرم روسي براي ايجاد چمدان به كار گيري مي شود .
از چرم روسي براي ساخت چمدان استعمال مي شود .
همان گونه كه از اسم اين دسته چرم بر مي‌آيد، اول بار در روسيه تنظيم گرديده مي‌باشد . عمل پوست پيرايي با به كار گيري از پوست درختهاي بيد و غان انجام مي‌شد . اين مدل چرم با بوي خوشايندي كه داشت، شناخته مي شد كه به بوي خوش روغن درخت غان مربوط ميباشد . امروزه ساخت اينگونه چرم ، ديگر منحصربه‌فرد كشور روسيه نمي باشد و در اكثري از كشورها با استفاده از مواد پوست پيرايي گياهي ، توليد ميشود .
از اين گونه چرم براي صحافي كتاب ، توليد كيف بغلي ، چمدان و خرقه به كارگيري مي‌شود
چرم‌هاي
دانه‌دار يك رويه
چرم‌هاي
دانه‌دار يك رويه
در اين گونه از چرم‌ها از لايه خارجي پوست به كار گيري مي‌شود، كه پوست سمباده خورده و پردازش مي‌شود تا علايم و نشانه‌هاي ارگانيك پوست از آن حذف شود، و همين دستور سبب ساخت بافت صاف و استمرار بالاي كيف مي‌شود، هر يك‌سري پردازش و كاري كه روي اين دسته چرم انجام مي‌شود، از قدمت حقيقي آن مي‌كاهد .

چرم‌هاي
دانه‌دار كامل
چرم‌-دانه‌دار-كامل

از لايه فرنگي پوست به كار گيري ميگردد البته پردازش نمي‌گردد، نشانه‌هاي طبيعي در اين چرم مشهود است، محكم‌ترين و بادوام ترين دسته چرم مي‌باشند .

چرم
كرومي
چرم
كرومي
چرمي ميباشد كه مواد حساس در دبّاغي آن بر پايه كروم است و بر سطح بعضي چرم هاي كرومي كه منش نا مرغوبي دارند طرحي را بصورت تصنعي و مصنوعي چاپ مي كنند كه به آن كرومي چاپي مي گويند .

چرم
جير
چرم
جير
از پوست بز و گوساله تهيه و تنظيم مي شود كه طي فرآيند خاصي و توسط وسايل خاصي رخ آن را پرداخت مي‌كنند و سطح گوشتي را به فيس مخملي در مي آورند كه بخش اعظم به عنوان آستر در داخل ديگر توليدها استعمال مي گردد .

چرم
اشبالت
چرم
اشبالت
چرمي است شبيه جير كه از برگه برگه كردن چرم هاي قطور گاوي به دست مي آيد كه نسبت به جير سطح پايينتر محسوب و طبقه بندي مي گردد .

چرم
نوبوك
چرم
نوبوك
چرمي است كه مثل جير و اشبالت دارنده چهره مخملي مي باشد ولي با ظرافت بسيار پرداخت شده و دارنده سطحي لطيف است .

چرم
ورني
ورني

چرمي مي‌باشد كه از پوست گوساله تهيه و تنظيم مي شود و رويه آن با لاك خاصي لعاب و پوشش داده مي شود تا ظاهري براق پيدا نمايد .

چرمهاي
ماهي‌ها ، خزندگان و اشكال پستانداران بطور كلي ، عمده چرم مسئله نياز بشر، از پوست حيوانهايي مانند گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست مي‌آيد . اين حيوان‌ها را بخش اعظم به ياد گوشت آن‌ها رشد مي‌دهند . در واقع پوست آنان ، يك فراورده فرعي به حساب مي آيد . البته حيواناتي نيز مي‌باشند كه تنها به ياد به كار گيري از پوستشان شكار مي‌شوند . از پوست شتر مرغ هم چرم دوچندان طاقت فرسا و مرغوب بدست مي آيد كه از آن در تنظيم كيف و كفش و چمدان استعمال مي گردد . بطور كلي مي‌توان اذعان كرد كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌ .

پوست
مار و مارمولك
چرم
مارمولك چرم
مارمولك چرم
مار چرم
مار اين نوع پوست ، زياد نازك و در عين حال محكم ميباشد . وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نميكند و تداوم و استحكام متعددي داراست . پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها هست . از يك مارمولك مي‌‌توان حدود 30 سانتيمتر مربع پوست بدست آورد .

پوست
كروكوديل ها و سوسمارها
crocodile
[1600x1200]
اين حيوان ها ،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي والا به راحتي ميتوانند تشخيص داده شوند . اين پوست ها ، به اندازه‌اي شهرت دارا‌هستند كه براي ساخت تقلبي آن ها با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و ثابت ميكنند . پوست سوسمار ، عمده از پوست كروكوديل مسئله استعمال قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدانهاي سكو يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب سكو يك به كار گيري مي‌شود .

پوست
پرندگان
bird
[1600x1200]
پوست پرندگاني كه براي به كارگيري از لبريز و بالشان رشد مي‌يابند، فقط در صورتي به چرم تبديل ميشوند كه پرنده ، مرده يا اين كه كشته شود .
پوست
ماهي
چرم
ماهي در ميان ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي توليد چرم مي باشد . چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته ميشود .

چرم
گاوي
چرم
گاو
چرمي با دوام و مقاوم است كه با وجود ساخت الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از شايسته ترين انتخاب‌ها مي باشد .اين نوع چرم داراي الياف متراكم مي باشد به همين دليل مقاومت بالايي دارد، مرحله آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر مبنا زمينه مصرف به فيس نرم و كم آب در ضخامت هاي متعدد ارائه مي شود كاربرد عمومي آن در تنظيم كفش و اشكال كيف گاها در تنظيم خرقه و دستكش هم از آن به كارگيري مي گردد .

چرم
گوسفندي
چرم
گوسفندي
چرمي زيبا، با بها مطلوب مي باشد و استمرار خوبي دارد . تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها ناچيز مي‌باشد سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن سبب ساز شده كه بصورت اكثر در خرقه و دستكش مورد استفاده قرار گيرد . اشكال كيفي آن هم جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود .

چرم
بزي

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1397/11/25  ] [ ۰۹ ] [ leather23 ] [ ]


عمده
بخوانيد: كيف
دوشي ، كاربردي ترين گونه كيف چرم
كيف
چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد!
چه گونه
با انتخاب كيف دوشي مطلوب از آسيب به ستون فقرات خودداري كنيم؟
كيف
دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي پر انرژي علاوه بر اين، نحوه‎ي حمل كيف دوشي اين امكان را مهيا مي‎كند كه حس امنيت بيش‎تري داشته باشيد . تجربه ثابت كرده ميباشد كه كيف‌قاپ‌ها، كم‎تر سراغ اشخاصي مي‎روند كه كيف خويش را به رخ ضربدري بر روي تن آويخته‎اند .

كيف زنانه

كيف
دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي جالب مي باشد بدانيد، كيف‎هاي دوشي از مدهاي كيف‌ پائيز اين سال است و اكثر اوقات كارشناسان و تاثيرگذاران صنعت مد، توصيه مي‎كنند كه از اين كيف‎ها به كارگيري نمائيد . درضمن، سازه بر توصيه‎ي هم محلي صنعت مد، شايسته ترين و محبوب‎ترين رنگ براي يك كيف دوشي در پائيز امسال، رنگ شتري است! البته، رنگ‎هاي طلايي، نقره‎اي و سياه نيز توصيه مي‎شوند .

كيف دوشي دوخته گرديده از چرم نبوك شتر، بهترين گزينش در بين اشكال متفاوت اين كيف مي باشد . چرا كه به مرور شخصي سازي شده و نقوش روي چرم آن، جذابيتش را چندين برابر مي كند .
در عين حالا الياف آن ۱۰ برابر متراكم خيس از ساير چرم هاي طبيعي ست و به همين علت قدمت بيشتري خواهد داشت بهترين نكته در قضيه كيف دوشي اين هست كه خير صرفا در هنگام پياده‎روي و هم پا با كفش ورزشي بلكه همپا با لباس‎هاي شيك و در مجالس و محافل مختلف نيز مورد استعمال قرار مي‎گيرند . همينطور از كيف دوشي منحصر به خانم‎ها نبوده و آقايان هم مي‎توانند كيف دوشي منحصر به فرد خودشان را داشته باشند . به آقايان جوان و شيك پوش سفارش مي‎كنيم يك كيف دوشي قشنگ تنظيم نموده و از آن استفاده كنند . به ياد داشته باشيد كه ياور داشتن يك كيف دوشي به منزله‎ي آزاد بودن دست‎هاي شما مي‌باشد .

اگر مي خواهيد راحتي و زيبايي را با يك پياده‎روي آهسته و لذت بخش را تجربه كنيد، پيشنهاد مي‎كنيم كه هر چه زودتر يك كيف دوشي كاربردي تعيين كنبد و ساده و بي‎دغدغه قدم بزنيد .

 

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1397/11/24  ] [ ۱۲ ] [ leather23 ] [ ]


برش
زدن و تراش دادن چرم پس از مرحله آب گيري از چرم دباغي گرديده ، آن‌را بوسله ماشين برش مي دهند تا به هر ضخامتي كه ضروري باشد در‌آيد . پس از مرحله آبگيري و برش زدن ، چرم را از ناحيه گوشتي بوسيله ماشينهاي غلطكي به ضخامت‌هاي موضوع نياز ،‌مي‌تراشند . برخي از چرمهاي دباغي گرديده با مواد دباغي گياهي را قبلي از تراشيدن بايستي تميز و تميز كرد تا حيطه گوشتي چرم تميز شود . پرداخت كردن يا سمباده زدن عبارت است از پاك كردن و همگن كردن چرم و همينطور تراشيدن قسمتهاي جراحت ديده كه بوسيله ماشين فيس ميگيرد .

كيف زنانه
رنگ
آميزي چرم مواد
رنگي كه از آنها براي رنگ آميزي چرمها استفاده مي‌شود، دو دسته‌اند: مواد رنگي معدني غير محلول در آب مانند اكسيد روي ، كرومات سرب و غيره كه اقتدار پوشش زيادي دارا هستند .
مواد رنگي آلي محلول در آب مانند رنگهاي آنيلي ، آنيوني و مواد رنگي نيتروژن دار ، دي‌فنيل آهن و غيره . اين رنگها را بر مبنا نفوذ در الياف چرم ، به سه گونه كاتيوني ، آنيوني و مواد رنگي غير قابل حل در آب تقسيم ميكنند . براي جلوگيري از محكم و مشقت بار شدن چرم پس از رنگ آميزي ، بايستي به آن روغن زد تا به اين نحوه خاصيت مطلوب تحت در آن ساخت شود: قابل انعطاف و قابل انعطاف شدن ، كاهش دادن ميزان نفوذ گرما ، مقاوم شدن در برابر آب ، توليد قدرت كششي و ارتقا طول .
گونه هاي
چرم ها و با صرفه سازي آنها گونه هاي
چربي بكار رفته •
روغن گياهي و يا اين كه روغن حيواني •
مواد چربي نظير واكسها ، روغنهاي معدني و پارافين •
مواد چربي تصنعي مثل هيدروكربنهاي كلردار براق‌كننده‌ها
پس از چرب كردن چرم ، قابل انعطاف كردن ، خشك كردن و پرداخت كردن آن ، به‌منظور خوش نما كردن و افزايش استمرار چرم ، آن را به روشهاي متفاوت درخشان مي‌كنند .
درخشان كننده‌هاي داراي اهميت عبارتند از: • مواد براق كننده رزيني كه عمدتا از لاكهاي شيشه‌اي تهيه و تنظيم مي‌گردد .
• مواد درخشان كننده پروتئيني كه معمولا از لاك ، نرم كننده ، دست اندركاران پوششي و پر كننده منافذ ، مواد مراقبت كننده ، مواد ثابت كننده و مواد رنگي تشكيل شده‌اند .
• مواد درخشان كننده نيترو سلولز كه شامل لاك ، حلال ، مواد رنگي نيترو سلولز ، مواد لاستيكي و مواد رقيق كننده هست .
انواع
چرم هاي رويه • چرم كرم باكسي: از پوست گاو بدست ميايد و فراوان نرم و لطيف ميباشد و داراي فيس صاف بوده و نشانه ها ارگانيك فيس آن بخوبي نمايان مي‌باشد .
• چرم كرم باكسي چاپي: چرمي ميباشد كه رويه آن بطور مصنوعي منقوش گرديده مي‌باشد . اين چرم از نامرغوبترين پوستهاي گاو كه راه آن معيوب باشد بدست مي آيد .
• چرم دال باكسي: چرمي مي باشد كه مضاعف چرب گرديده و فيس آن منقوش است .
• چرم ضد آب: چرم گاوي است كه مضاعف چرب شده فيس آن مات و دارنده نشانه ها ارگانيك هست .

امتیاز:
بازدید: 2
برچسب:
:
[ 1397/11/13  ] [ ۱۲ ] [ leather23 ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب